Japończycy wyślą na Marsa kamerę 8K

Japończycy wyślą na Marsa kamerę 8K

Japońska Agencja Kosmiczna JAXA i japoński nadawca radiowo-telewizyjny NHK łączą siły, aby wysłać na Marsa aparaturę badawczą z kamerą 8K. W tym celu zamierzają opracować kamerę Super Hi-Vision, która będzie mogła rejestrować w przestrzeni kosmicznej obrazy w rozdzielczości 4K i 8K. Sprzęt zostanie wysłany na Czerwoną Planetę w ramach misji JAXA Marsian Moon eXploration (MMX).


Zdjęcia Marsa w 8K

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie to pierwszy przypadek zarejestrowania Marsa i jego księżyców w ultra wysokiej rozdzielczości 8K. Sonda MMX zbada Czerwoną Planetę i jej księżyce, które znajdują się w odległości 300 milionów kilometrów od Ziemi. Start misji ma planowo nastąpić w 2024 roku. Jej celem będzie pogłębienie wiedzy na tematy systemu marsjańskiego, w tym jego pochodzenia i ewolucji.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem