100 najbardziej zaskakujących zdjęć świata: Michael Clancy – Ręka nadziei

100 najbardziej zaskakujących zdjęć świata: Michael Clancy – Ręka nadziei

Gdy w 1999 roku u nienarodzonego dziecka Alexa i Julie Armas wykryto rozszczep kręgosłupa, lekarze podjeli decyzję o przeprowadzaniu operacji. Musiała ona odbyć się jeszcze w momencie, gdy ich potomek znajdował się w łonie matki, mając zaledwie 21 tygodni. Podczas zabiegu na sali był obecny fotograf Michael Clancy, który wykonał piękne i zdumiewające zdjęcie nazywane „Ręka nadziei”.


Rodzice dziecka dowiedzieli się o wadzie w 14 tygodniu po poczęciu. Poszukując pomocy natknęli się w sieci na informacje o metodzie, którą opracowali dr Joseph Bruner i dr Noel Tulipan. Ich procedura ratowania zdrowia dzieci opierała się o przeprowadzanie zabiegów w połowie ciąży.  Operacja została przeprowadzona przez zespół chirurgów z Uniwersytetu Vanderbilt w Nashville.  Polegała na czasowym otwarciu macicy, odsączeniu płynu owodniowego i częściowym wyjęciu z macicy małego płodu, wykonaniu niezbędnego zabiegu i ponowne umieszczenie dziecka w łonie matki.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem