Zdjęcia na ścianie z ręczna drukarką Spray Printer, która puszkę sprayu wykorzystuje jako toner

Zdjęcia na ścianie z ręczna drukarką Spray Printer, która puszkę sprayu wykorzystuje jako toner

Koncepcja urządzenia Spray Printer narodziła się przypadkiem, gdy Mikhel Joala, pomysłodawca projektu, usłyszał prośbę od córki, by ozdobić ścianę jej pokoju jednorożcem. Życzenie niosło ze sobą pewien problem: Joala nie miał pojęcia, jak namalować podobne stworzenie. Zamiast wynająć profesjonalnego grafika lub wykpić się plakatem, Estończyk postanowił stworzyć sprzęt, który umożliwi mu spełnienie prośby.


Innowacja z puszką farby i zaworem

 
Prototypem Spray Printera był kontroler konsoli Nintendo Wii połączony z zaworem z silnika samochodowego. - Silniki dziś wykorzystują ekstremalnie szybkie zawory, by wtryskiwać paliwo do komory spalania. Zorientowałem się, że mogę wykorzystać je do nakładania farby z olbrzymią dokładnością – opowiada konstruktor.
 
Joala dysponował już doświadczeniem w dziedzinie inżynierii mechanicznej – był CEO Prototaip OU, niewielkiej firmy skupiającej się na obróbce metali w technologii CNC. Umiejętności zdobyte w produkcji prototypów okazały się bezcenne podczas tworzenia nowego projektu. Jako CEO dołączył do niego Richard Murutar, a w 2011 roku wraz z Henrym Patzigiem, inżynierem projektowania i Alo Muratarem – ekonomistą  powołali do życia Spray Printer.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem