27 marca 2017, 13:31
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 1977 razy

Zdjęcia o wrażliwej treści będą zamazane w serwisie Instagram

Zdjęcia o wrażliwej treści będą zamazane w serwisie Instagram

Niejednokrotnie pisaliśmy o nie do końca jasnych zasadach blokowania treści (chociażby nagich zdjęć) w serwisach społecznościowych. Problemem pozostaje już nie tylko odróżnienie pornografii od artystycznego aktu, ale na przykład fotografie matek karmiących piersią, czy rozebranych maluchów. Instagram postanowił rozwiązać ten problem tworząc kategorię Sensitive Content Screens.

Funkcja Sensitive Content Screens nałoży filtr na zdjęcia o "wrażliwej treści", rozmazując obraz. Aby zobaczyć fotografię będziemy musieli dodatkowo kliknąć.
[kn_free]
 
Współzałożyciel i szef serwisu Instagram, Kevin Systrom wyjaśnił, że do kategorii  Sensitive Content Screens trafią zdjęcia zgłoszone przez użytkowników jako kontrowersyjne, które jednak nie łamią regulaminu serwisu i nie mogą zostać całkowicie usunięte.
[kn_advert]
 
Fotografie otrzymają filtr po weryfikacji pracowników serwisu Instagram, co zapobiegnie sytuacji, gdy użytkownik podczas przeglądania nowości na swoim koncie trafi na treść, która może być dla niego nieodpowiednia. 
 


www.swiatobrazu.pl