100 najbardziej zaskakujących zdjęć świata: Philippe Halsman – Dali Atomicus

100 najbardziej zaskakujących zdjęć świata: Philippe Halsman – Dali Atomicus

Philippe Halsman mówił, że gdy tylko miał niecodzienny pomysł, prosił o pozowanie Salvadora Daliego. Nie inaczej było w przypadku zdjęcia zatytułowanego Dali Atomicus, które powstało w 1948 roku. Ta bardzo złożona i karkołomna kompozycja powstała na bazie pojedynczej fotografii, wymagającej świetnej synchronizacji fotografa, modela, asystentów i... kotów.


Philippe Halsman portretował najbardziej znane postacie połowy XX wieku – od artystów, przez gwiazdy filmowe po polityków. Charakterystyczne były dla niego ciasno kadrowane portrety, nasycone ciepłą atmosferę i pełne poczucia humoru. Udowadniał nimi, że potrafi sprawić, aby jego modele czuli się komfortowo przed obiektywem. Proszenie modeli o wykonanie podskoku było jedną z jego strategii. Jak zdradził, "kiedy proponujesz fotografowanym osobom, aby podskoczyły, ich uwaga skupia się na skoku i zrzucają z twarzy maski, dzięki czemu pojawia się przed Tobą prawdziwa osoba".


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem