Jeden z najsłynniejszych fotografów na świecie pokazuje zdjęcia przed i po obróbce

Jeden z najsłynniejszych fotografów na świecie pokazuje zdjęcia przed i po obróbce

Profil na Instagramie Brandona Woelfela obserwuje ponad 2,4 miliona użytkowników. Fotograf ten zyskał sławę dzięki charakterystycznym, świetnym technicznie portretom. Siłą jego zdjęć jest jednak nie tylko opanowanie aparatu i umiejętna praca ze światłem, ale również specyficzna obróbka w cyfrowej ciemni. W cyklu udostępnionym na jego stronie zatytułowanym Before&After (Przed i po) fotograf prezentuje nieedytowane zdjęcia i te poddane obróbce.


Charakterystycznymi elementami zdjęć Brandona Woelfela jest ich kolorystyka, nastrojowe oświetlenie (znakiem rozpoznawczym stało się korzystanie z miejskich neonów), plastyczny bokeh, swobodne pozy modeli, bliki czy refleksy. To co pierwsze rzuca się w oczy przyglądając się zdjęciom źródłowym, to niedoświetlanie obrazów i pozostawanie z ekspozycją po lewej stronie histogramu. Jego zdjęcia powstają o świcie lub o zmroku , a także na umiarkowanie oświetlonych ulicach lub w pomieszczeniach. Autor korzysta ze światła zastanego, stąd w przypadku fotografowania przy małej ilości światła stosuje wysokie wartości ISO. Szumy pojawiające się na zdjęciach wpisują się w jego styl, jednakże nie doprowadza on do ich znacznego wpływu na obraz, balansując pomiędzy uznaniem ich za mankament fotografii a środek stylistyczny. Zadanie to ułatwia fakt, że fotografie publikowane są w małych rozmiarach na Instagramie, niemniej konieczne jest stosowanie aparatu o bardzo dobrej, pełnoklatkowej matrycy, aby uniknąć zniekształceń obrazu i pogorszenia kolorystyki charakterystycznej dla wysokich czułości ISO oraz móc swobodnie operować ekspozycją.

zdjęcia przed i po, Brandon Woelfel

Reklama

Fotografia studyjna dla początkujących


W studiu nie ma przypadków – każdy etap pracy twórczej musi być starannie zaplanowany i w pełni kontrolowany – a to wymaga odpowiedniej dawki wiedzy, którą zgromadziliśmy i w przystępny sposób opracowaliśmy w e-kursie, koncentrującym się na aspektach pracy w izolowanym, studyjnym środowisku.

 

W e-kursie pokazujemy całość pracy w studiu fotograficznym, począwszy od pomysłu na sesję a skończywszy na precyzyjnym ustawieniu wszelkich parametrów ekspozycji, balansu bieli, czy pozy ciała modelki.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

fot. Brandon Woelfel

zdjęcia przed i po, Brandon Woelfel

fot. Brandon Woelfel

zdjęcia przed i po, Brandon Woelfel

fot. Brandon Woelfel

zdjęcia przed i po, Brandon Woelfel

fot. Brandon Woelfel

Innym rozpoznawalnym elementem zdjęć tego fotografa jest płytka głębia ostrości i plastyczny efekt bokeh.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem