Zdjęcia Japonii przed i po obróbce w Lightroomie

Zdjęcia Japonii przed i po obróbce w Lightroomie

Obróbka zdjęć to złożona, kreatywna operacja, która może zupełnie odmienić postrzeganie zdjęcia - Dobra, świadoma edycja może przenieść fotografię na zupełnie inny poziom i aby udowodnić tę tezę, Adobe i Japońska Narodowa Organizacja Turystyki (JNTO) połączyły siły, organizując nietypowy konkurs fotograficzny Explore Japan Lightroom Contest. Uczestnicy zostali poproszeni o ponowne obrobienie zdjęć znanych instagramerów lub przysłanie własnych propozycji.


To co wyróżnia jednak tę imprezę szczególnie to fakt, że daje możliwość spojrzenia na zdjęcia przed i po edycji. Uczestnicy stosowali różne techniki i metody mogące wpłynąć na poprawienie obrazów - eliminowali rozpraszające uwagę detale, dostosowywali kolorystykę czy nawet całkowicie przekształcali światła i cienie. Dzięki tym zabiegom możliwa była całkowita zmiana percepcji danej sceny.
 
Adobe i JNTO nawiązała w ramach tego konkursu fotograficznego współpracę z najbardziej znanymi fotografami na Instagramie. Zaproszeni zostali Emilie Ristevski, Jason Charles Hill, Callum Snape, Jordan Hammond i Demas Rusli. Każdy z zawodowców udostępnił swoją fotografię z Japoniii, która następnie została przekazana osobom chcącym zmierzyć się w konkursie. Uczestnicy mieli za zadanie od nowa zinterpretować fotografię za pomocą obróbki w cyfrowej ciemni.
 
Do zabawy zgłoszono około 2500 prac. Wszystkie dają ciekawy obraz tego, jakie możliwości daje obróbka fotografii. Oczywiście część może budzić kontrowersje, jako zbyt daleko posuniętą ingerencję, zahaczającą o kicz, ale ogólnie rzecz biorąc jest to świetna lekcja tego, co można uzyskać poprzez sprawną pracę w oprogramowaniu. Konkurs udowadnia, iż cyfrowa ciemnia jest po prostu kolejnym narzędziem w rękach fotografa, które może zarówno pomóc w wydobyciu jego wizji, jak i przeszkodzić. 
 
Więcej zdjęć przed i po z Japonii znajdziesz na konkursowym profilu na Instagramie.

Zdjęcia przed i po - oryginalny konkurs Adobe i Japońskiej Narodowej Organizacji Turystyki

Zdjęcia przed i po przygotowane przez zawodowców:


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem