16 listopada 2018, 08:00
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 2406 razy

7 pięknych, zwycięskich zdjęć ptaków konkursu Bird Photographer of the Year 2018

7 pięknych, zwycięskich zdjęć ptaków konkursu Bird Photographer of the Year 2018

Już po raz czwarty konkurs Bird Photographer of the Year zgromadził piękne zdjęcia ptaków, które ukazują ich finezję i różnorodność. Zgłoszenia napłynęły z ponad 60 krajów. Zainteresowanie konkursem i fotografowaniem ptaków rośnie z roku na rok, dostarczając wiele przyjemności z obcowania zarówno z tymi wyjątkowymi stworzeniami, jak i z fotografiami.

Konkurs jest adresowany do wszystkich entuzjastów ptaków. Mogą wziąć w nim udział profesjonaliści i amatorzy, posiadacze zaawansowanych zestawów fotograficznych lub jedynie urządzeń mobilnych. Eksperci wchodzący w skład jury oceniają wszystkie prace niezależnie od tego czym zostały zrobione i przez kogo. Liczy się przede wszystkim umiejętność wykonania pięknych zdjęć ptaków.

Pierwsza nagroda w wysokości 5 000 GBP trafiła do peruwiańskiego fotografa Pedro Jarque Krebsa, który zarejestrował pełną życia i dynamizmu scenę z życia flamingów. Fotografia zatytułowana Czarny piątek "to obraz, który wywarł natychmiastowe i trwałe wrażenie na jury", jak stwierdził organizator konkursu i jeden z jego sędziów Rob Read. Dodał, że to "fotograficzny punk rock".

Pozostałe nagrody obejmują pieniądze, sprzęt fotograficzny i bilety podróżne. Konkurs obejmował  osiem kategorii i dwie kategorie specjalne: Najlepszy portret (Best portrait), Ptaki i środowisko (Birds in the Environment), Detale (Attention to Detail), Zachowania ptaków (Bird Behaviour), Ptaki w locie (Birds in Flight), Ptaki w ogrodach i miastach (Garden and Urban Birds), Ujęcia kreatywne (Creative Imagery) i Najlepsze Portfolio. Ważną informację dla wszystkich entuzjastów ptaków stanowi fakt, że trwa właśnie nabór do kolejnej edycji konkursu. Trzeba jednak się nieco pospieszyć, gdyż prace można nadsyłać jedynie do 30 listopada 2018 roku. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu.

Piękne zdjęcia ptaków nagrodzone w konkursie Bird Photographer of the Year 2018

Bird Photographer of the Year 2018 i zwycięska praca w kategorii Ujęcia kreatywne

Pedro Jarque Krebs

"Czarny piątek" - Flaming karmazynowy

zdjęcia ptaków

fot. Pedro Jarque Krebs

Najlepszy portret 2018 

Saverio Gatto

Płatkonóg szydłodzioby

zdjęcia ptaków

fot. Saverio Gatto

Ptaki i środowisko

Salvador Colvée

Struś czerwonoskóry

zdjęcia ptaków

fot. Salvador Colvée

Detal

David Easton

Koroniec siodłaty

zdjęcia ptaków

fot. David Easton

Zachowania ptaków

Richard Shucksmith

Głuptak zwyczajny

zdjęcia ptaków

fot. Richard Shucksmith

Ptaki w locie

Sienna Anderson

Czapla nadobna

zdjęcia ptaków

fot. Sienna Anderson

Ptaki w ogrodach i miastach

Nikos Bukas

Rudzik

zdjęcia ptaków

fot. Nikos Bukaswww.swiatobrazu.pl