Zmiany w stockowych zdjęciach - Getty Images przejmuje Unsplash

Zmiany w stockowych zdjęciach  - Getty Images przejmuje Unsplash

Popularny serwis z darmowymi zdjęciami stockowymi zostanie przejęty przez Getty Images - Co oznacza ta zmiana dla dotychczasowych użytkowników Unsplash?Unsplash będzie częścią Getty Images

Getty Images to największa agencja na świecie, prowadząca bank zdjęć. Z kolei Unsplash to jeden z czołowych portali udostępniających darmowe zdjęcia stockowe. Takie połączenie może więc oznaczać zarówno korzyści, jak i straty dla dotychczasowych oraz nowych użytkowników. Jednakże, jak zapowiada założyciel Unsplash Mikael Cho, model udostępniania darmowych treści na tym portalu ma pozostać bez zmian nawet po przejęciu.
 
Według założeń Unsplash ma stać się samodzielną marką, będącą częścią Getty Images. Unsplash powstało w 2013 roku jako prosty blog w ramach Tumblr. Od początku udostępniał bezpłatne zdjęcia, i przez ten czas stał się bardzo popularnym źródłem darmowych, wysokiej jakości fotografii. Fotografowie przesyłają do tej witryny swoje zdjęcia, które decydują się udostępniać za darmo. Następnie obrazy mogą być pobierane przez użytkowników bez konieczności podawania źródła (chociaż Unsplash zachęca do takich praktyk).
 
zdjęcia stockowe
 
Zrzut ekranu ukazujący portal Unsplash. / Źródło: Unsplash
 
 Przez lata Unsplash budził pewne kontrowersje, gdyż wielu fotografów postrzegało ją jako przyczynę obniżenia stawek w branży - zarówno dla fotografów stockowych, jak i ogólnie parających się tym medium. Co miesiąc z tego portalu pobieranych jest ponad 100 milionów obrazów, jest to więc bardzo silna konkurencja dla płatnych serwisów. 
 
Nieoficjalnie rozmowy w sprawie przejęcia toczyły się od 2016 roku. Przez ten czas przedstawiciele Unsplash rozwiewali wątpliwości, czy Getty Images w pełni rozumie model biznesowy portalu z darmowymi stockami. Co więcej, nie mieli nawet pewności, czy gigant się z nim zgadza. Wygląda na to, że wraz z upływem czasu niejasności zostały dogadane bądź Getty Images przekonało się do pomysłów Unsplash.
 
Unsplash przechowuje w swoich zasobach ponad 2 miliony obrazów w wysokiej rozdzielczości. Ostatnio przekroczyło już próg 3 miliardów pobrań treści z ich witryny. Mikael Cho ma nadzieję, że partnerstwo z Getty Images tylko przyspieszy rozwój i poprawi jeszcze te imponujące wyniki. 
 

Reklama

Fotografowanie przyrody


Uchwycone w niepowtarzalnym momencie, ostre, doskonałe skomponowane i z pięknym światłem świetne fotografie przyrody to najczęściej nie dzieło szczęśliwego przypadku, lecz efekt skrupulatnych przygotowań i znajomości odpowiednich technik.

 

 

Biorę udział w e-kursie

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Warte uwagiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Majowe miłowanie:) Wiosenny deszczochron:) Niezapominajki Nie z wiosny:) Z wiosny Majowe widoki na Karkonosze Na czasie.