Zdjęcia z lotu ptaka, na których rzeki Islandii wyglądają niczym akwarele

Zdjęcia z lotu ptaka, na których rzeki Islandii wyglądają niczym akwarele

Fotograf Gábor Nagy uwielbia odkrywać piękne miejsca, w które obfituje Ziemia - Nic więc dziwnego, że zwrócił uwagę na krajobraz Islandii, który zapewnia nieskończone możliwości twórczego wyrazu. Tym razem autor postanowił wykonać zdjęcia z lotu ptaka, ukazując rzeki Islandii, które na jego fotografiach wyglądają jak abstrakcyjne malowidła wykonane akwarelami.


Islandzkie rzeki już od dłuższego czasu stanowią inspirację dla Gábora Nagy’ego. "Te lodowcowe rzeki przecinając krajobraz Islandii transportują składniki odżywcze, które jednocześnie odpowiadają za ich kolorystykę i zasilają ekosystem" - tłumaczy fotograf. Subtelne kolory rozlewają się na zdjęciach tego autora niczym akwarele na papierze. 
 
Uzyskane przez Gábora Nagy’ego kadry nie są przypadkowe. Przed wyjazdem starannie przygotowuje się do realizacji zaplanowanych ujęć. "Przed wyjazdem spędzam wiele czasu na Google Earth badając odwiedzane miejsce z wykorzystaniem zdjęć satelitarnych" - zdradza fotograf. Następnie notuje interesujące go miejsca i odwiedza z aparatem. 
 
Gábor Nagy stawia sobie za cel odwiedzenie malowniczych krajobrazów Islandii w różnych porach roku. Wyzwanie to stało się dla niego swoistą grą, a zmienne warunki pogodowe stanowią dla niego wyzwanie, z którym z chęcią się mierzy. Efektem jego starań są piękne zdjęcia powietrzne krajobrazów.

Zdjęcia z lotu ptaka - piękno rzek Islandii

zdjęcia z lotu ptaka


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem