14 sierpnia 2009, 14:22
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 1345 razy

Zdjęcia teatralne w Bytomiu

Zdjęcia teatralne w Bytomiu

"Teatr, z mojej szafy" to wystawa prezentująca fotografie wykonane podczas spektakli i prób Teatru Tańca Navras z Rybnika, Teatru Tańca TeWaS z Raciborza, Studio Teatru Wojeteth z Chorzowa i Teatru Tetraedr z Raciborza.

…Zacznij od zajrzenia do własnej, sekretnej szafy, z której nic nikomu nie mówiąc korzystasz codziennie.
Wyjmujesz z niej to, co w danej chwili najbardziej potrzebne.
Szafa każdego jest inna, a i rzeczy są tam najrozmaitsze: u niektórych równo poukładane na półkach, u innych w lekkim nieładzie, a są i tacy, którzy mają w swojej szafie najdzikszy rozgardiasz.
Przyjrzyj się swojej szafie dłużej, nikomu nie musisz mówić o tym, co zobaczysz, i sięgnij tam gdzie trzymasz swoje lęki. Obejrzyj te, o których istnieniu już dawno zapomiałeś, a teraz leżą gdzieś schowane głębiej, lekko zakurzone. Odszukaj wszystkie.


fot. Sebastian Dawid Fus


Zobaczenie swoich lęków to ogromne ryzyko pozbawienia się złudzeń, stanięcia ze sobą twarzą w twarz. Potrzeba do tego odwagi.
Nie znam nikogo, kto mógłby uczciwie o sobie powiedzieć, że nie ma żadnych lęków, więc jeżeli tak myślisz o sobie, to zastanów się, co naprawdę czujesz, przeżywasz, o czym myślisz…
Artur Stelmaczonek (Teatr Tańca NAVRAS)

 
fot. Sebastian Dawid Fus


Sebastian Dawid Fus - ur. w 1972 r., mieszka w Rybniku-Niewiadomiu. Grafik komputerowy w specjalności multimedialna kreacja obrazu, alpinista, grotołaz.
Fotografuje od kilkunastu lat, w ostatnim czasie realizuje własne projekty, związane z teatrem i sceną. Znajduje czas na fotografię bardziej intymną (osobistą) związaną z ciałem i duszą, pięknem i tajemnicą ruchu. Obecnie kończy projekt kilkuletniej pracy nad mistyką polskich kalwarii.
Jest członkiem Grupy Fotograficznej Indygo www.grupaindygo.art.pl działającej w Domu Kultury Chwałowice www.dkchwalowice.pl. Wieczny krytyk, poszukujący indywidualista, idący pod prąd w swym dążeniu do dobrej i ciekawej fotografii. Swój stosunek do fotografii określa następującymi słowami: ze świata zewnętrznego otrzymujemy wrażenia, które wartościujemy w świetle swoich własnych doświadczeń, swoich zainteresowań i swojej osobowości. Proces zdjęciowy poprzedzają: namysł, wybór lub rezygnacje. Porządek, odpowiedni program i techniczna zręczność zmieniają surowy materiał w formę. Jej efekt, dzięki intensywności spojrzenia, sugestywnej symbolice i efektowi plastycznemu, może znacznie przewyższać rzeczywiste przeżycia związane z danym momentem. Jeżeli to osiągniemy, fotografia jest dobra - rzeczywistość przemieniła się w sztukę.


fot. Sebastian Dawid Fus


Sebastian Fus zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Kolejowej – Szczecin 2006. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych. Jego fotografie publikowane były m.in. w: Foto, Zalewie Kultury, Gazecie Wyborczej, Trybunie Górniczej, Rybniku po godzinach.
www.grupaindygo.art.pl
www.dawidfusviewbookcom.viewbook.comfot. Sebastian Dawid Fus


INFORMACJE O WYSTAWACH
Teatr, z mojej szafy - w Bytomiu
Autor Sebastian Dawid Fus
Wystawa czynna od3 sierpnia 2009, 18:00
Wystawa czynna do31 sierpnia 2009, 00:00
Wernisaż ---
Miejsce Galeria Rotunda , Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3, www.biblioteka.bytom.pl


www.swiatobrazu.pl