Zdjęcia z planu powstawania Kalendarza Pirelli

Zdjęcia z planu powstawania Kalendarza Pirelli

Dzięki uprzejmości firmy Pirelli publikujemy dziś sylwetki głównych uczestników najnowszego kalendarza Pirelli - czyli fotografa i jego modelek oraz unikalne zdjęcia z planu.


Terry Richardson należy do grona międzynarodowych sław i jest jednocześnie jednym z najbardziej płodnych fotografów swojego pokolenia. Słynie z niezrównanych umiejętności wychwytywania najbardziej pierwotnej istoty każdego człowieka, który pojawia się przed jego obiektywem. Wizje Richardsona są czasami humorystyczne, czasami tragiczne, często piękne i zawsze prowokacyjne.
Terry urodził się w Nowym Jorku, a wychował w Hollywood. Pierwsze zdjęcia wykonał w okresie nauki w Hollywood High School, kiedy to był również członkiem zespołu punkrockowego. Od tego czasu nie porzucił już aparatu. Realizował sesje zdjęciowe dla takich klientów jak Gucci, Sisley, Miu Miu czy Chloe, a jego prace pojawiały się we francuskiej i brytyjskiej edycji magazynu Vogue, a także w i-D, GQ, Harper's Bazaar i Purple. Fotografował między innymi takie sławy jak: Daniel Day Lewis, Leonardo DiCaprio, Vincent Gallo, Tom Ford, Jay Z, Kanye West, Johnny Knoxville, Karl Lagerfeld czy Pharell Williams.
Prace Terry’ego prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych na całym świecie, a sam Terry wydał w ciągu swojej kariery kilka albumów zdjęciowych, począwszy od Hysteric Glamour w 1998 roku, a skończywszy na jego ostatniej publikacji zatytułowanej Terryworld 25th Anniversary Edition, wydanej nakładem Taschen. W swojej pracy Terry Richardson wykorzystuje różnorodne środki przekazu: kręci klipy muzyczne i reklamy. Obecnie pracuje nad swoim pierwszym pełnometrażowym filmem fabularnym.
Bez względu na wykorzystywane środki artystyczne Terry Richardson dowodzi w swoich pracach, że jest prawdziwie amerykański.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem