100 najbardziej zaskakujących zdjęć świata: Alexander Shogin - Podwodne dziecko

100 najbardziej zaskakujących zdjęć świata: Alexander Shogin - Podwodne dziecko

Igor Charkovsky jest uważany za pioniera w kwestii przeprowadzania porodów w wodzie. Swoimi działaniami propagował tę metodę w latach 60. XX wieku. Chociaż była ona znana znacznie wcześniej (odnotowano stosowanie takich metod już w czasach przed naszą erą) i obecnie jest stosowana w coraz większej liczbie placówek medycznych, to sama postać Rosjanina wzbudzała wiele kontrowersji, głównie za sprawą tego, że nie miał wykształcenia medycznego, a jednocześnie próbował sprawiać takie wrażenie, a także promował technikę „dziecięcej jogi”, która zakładała potrząsanie i machanie dziećmi w celu domniemanej poprawy ich kondycji i odporności.


Podwodne dziecko na zdjęciu Alexandra Shogina

Alexander Shogin wykonywał fotoreportaż, który był poświecony osobie Igora Charkovsky’ego. Jedna z jego fotografii zdobyła w 1988 roku drugą nagrodę w konkursie World Press Photo w kategorii humor. Zdjęcie przedstawia kobietę z dzieckiem nurkującą pod wodą, które wygląda jakby płynęło na niej niczym na delfinie. Porównanie nie jest przypadkowe, gdyż propagator porodów w wodzie tworząc swoje koncepcje mocno inspirował się życiem i zachowaniami tych wodnych ssaków.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem