Pierwsze zdjęcie wykonane wewnątrz korony słonecznej przez Parker Solar Probe

Pierwsze zdjęcie wykonane wewnątrz korony słonecznej przez Parker Solar Probe

Amerykańska sonda kosmiczna Parker Solar Probe realizuję misję zbadania korony słonecznej. Ostatnio instrumentowi udało się wykonać dotychczas najbliższy przelot w pobliżu gwiazdy. Odpowiadająca za przebieg misji NASA podzieliła się niezwykłą fotografią wykonaną przez sondę - pierwszym w historii zdjęciem zarejestrowanym w koronie słonecznej.


Sonda pozwoli na zdobycie danych, które wcześniej nie były dostępne, a które umożliwią zgłębienie natury naszej najbliższej gwiazdy. Pozwoli ona m.in. lepiej poznać ewolucję tego ciała niebieskiego. Prezentowana poniżej fotografia została wykonana 8 listopada 2018 roku. Sonda Parker Solar Probe znajdowała się od powierzchni Słońca w odległości około 27 mln kilometrów. Porównując to ze średnicą gwiazdy wynoszącą 1 384 000 kilometrów i dystansem dzielącym ją od Ziemi, który wynosi 146 mln kilometrów, można zrozumieć, jak blisko powierzchni znalazł się instrument badawczy.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem