100 najbardziej zaskakujących zdjęć świata: Manfred Rehm - Słonie

100 najbardziej zaskakujących zdjęć świata: Manfred Rehm - Słonie

Nieco surrealistyczna scena ujęta na zdjęciu autorstwa Manfreda Rehma przedstawia dwójkę słoni próbujących wejść do wagonu towarowego. Stanowi ona obraz smutnej sytuacji dzikich zwierząt wykorzystywanych w cyrkach.


Fotografia powstała w 1965 roku i choć chciałoby się uznać przedstawioną scenę za melodię przeszłości, to niestety problem jest wciąż aktualny. Wykorzystywanie zwierząt w cyrkach wiąże się wielokrotnie z przetrzymywaniem ich w nieodpowiednich warunkach, które powoduje spadek ich kondycji fizycznej i psychicznej. Występowanie na arenie ma także związek z ogromnym stresem, a metody tresowania zwierząt wykorzystują przemoc i traktowanie niedostosowane do behawioru poszczególnych gatunków. Ponadto zwierzęta są zmuszane do wykonywania sztuczek i akrobacji, które powodują u nich kontuzje i urazy, które częstokroć powodują ich trwałe upośledzenie. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem