15 czerwca 2021, 08:40
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 930 razy

Gwiazda, która wpadła do wulkanu

Gwiazda, która wpadła do wulkanu

Indonezyjski fotograf wykonał niesamowite zdjęcie "spadającej gwiazdy" - meteoru, który wygląda tak, jakby wpadał wprost do krateru wulkanu - To kolejny dowód na to, że w fotografii czasami trzeba być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, ale jednocześnie konieczne jest posiadanie i wykorzystanie odpowiedniego warsztatu.

Niesamowite zdjęcie meteoru nad wulkanem

Fotograf Gunarto Song spędził ostatnie tygodnie fotografując Mount Merapi, czyli najbardziej aktywny wulkan w Indonezji. Wulkan ten regularnie wybucha od 1548 roku. Wykonując zdjęcia 27 maja udało mu się uchwycić błysk zielonego światła, które rozświetliło niebo. Zdjęcie stało się niezwykle popularne w sieci i rozniosło się po internecie w sposób wirusowy. 
 
zdjęcie meteoru
 
fot. Gunarto Song
 
Gunarto Song mówi, że fotografował nocne krajobrazy okolicy, gdy niebo rozświetlił meteor. To niesamowite zdjęcie udało mu się wykonać na chwilę przed zakończeniem fotografowania tamtej nocy. Czas trwania zjawiska wyniósł około 1-2 sekund, a czas naświetlania zdjęcia 4 sekundy, stąd udało się fotografowi zarejestrować długą smugę światła. 
 
Jak informują naukowcy, zielony zafarb światła, które wyemitował meteor jest spowodowany dużą zawartością magnezu. Chociaż zdjęcie wygląda tak, jakby meteor zakończył lot w kraterze, w rzeczywistości trudno stwierdzić, czy tak rzeczywiście było. Możliwe, że zakończył lot za górą. 


www.swiatobrazu.pl