Zdjęcie Polaka pokonało 34 tysiące konkurentów i trafiło na okładkę kalendarza BBC

Zdjęcie Polaka pokonało 34 tysiące konkurentów i trafiło na okładkę kalendarza BBC

Fotografia Jarosława Kurka zwyciężyła w konkursie fotograficznym Countryfile, organizowanym przez BBC i trafiła na okładkę charytatywnego kalendarza. Tematem konkursu był „zew natury” („Call of the Wild”). W jury zasiedli: John Craven, Deborah Meaden i Simon King, którzy wybrali ostatnie 12 finałowych zdjęć. Zdjęcie polskiego fotografa Jarosława Kurka zatytułowane „First Flight" zwyciężyło wybrane z ponad 34 tysięcy nadesłanych prac.Każda próba skradania się do siedzącego ptaka wcześniej czy później kończy się niepowodzeniem. Zasada zatem jest prosta - to ptaki muszą do nas przyjść a nie my do ptaków. Tu rozpoczyna się przygoda. Trzeba odnaleźć miejsce, gdzie ptaki najchętniej przebywają. Może to być śródleśne bagienko, rozlewisko rzeki, kawałek łąki, zwalony pień nad wodą lub jakaś gałąź na drzewie. Zimą natomiast oparzelisko lub padlina jakiegoś większego czworonoga. Jednym słowem lista możliwości jest nie skończona. Ptaki podobnie jak ludzie mają swoje stałe trasy wędrówek oraz miejsca, gdzie zdobywają pożywienie i odpoczywają. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem