Zdzisław Beksiński i jego fotografie

Zdzisław Beksiński i jego fotografie

4 października w Galerii Gardzienice w Lublinie odbył się wernisaż wystawy prac fotograficznych Zdzisława Beksińskiego „Foto Beksiński”. Zdjęcia (w liczbie 100) pochodzą z kolekcji Miejskiej Galerii w Częstochowie.


Wystawa to niezwykła – większość osób kojarzy Zdzisława Beksińskiego przede wszystkim jako twórcę niezwykłych, fantastycznych grafik. Wielu dowiedziało o nim i jego twórczości dopiero po tragicznej śmierci artysty w 2005 roku. Niewiele osób wie, że na samym początku kariery artystycznej, w latach 50., Beksiński zajmował się również fotografią. Mimo że jego zainteresowanie tym medium trwało zaledwie kilka lat, Beksiński jest uważany za jednego z najwybitniejszych, awangardowych fotografików lat 50.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem