Złote godziny Zygmunta Trylańskiego

Złote godziny Zygmunta Trylańskiego

"Złote godziny" Zygmunta Trylańskiego to kolekcja niezwykle wysublimowanych, w swej stylistyce zbliżonych do malarstwa, pięknych krajobrazów z różnych malowniczych zakątków Polski. Zbiór fotografii powstawał przez kilka lat - autor decydował się na naciśnięcie spustu migawki wyłącznie wtedy, gdy znalazł się w uprzednio zaplanowanym miejscu, w momencie odpowiadającego mu, najczęściej wczesno-porannego światła, tworzącego wyczekiwany nastrój. Z fotografii składających się na kolekcję, pozbawionych choćby nuty przypadku, powstała wspaniała opowieść o majestatycznej przyrodzie ożywianej subtelnymi muśnięciami światła.


Nie mogło być inaczej, gdyż Zygmunt Trylański fotografuje od ponad pięćdziesięciu lat, biorąc w tym czasie udział w niezliczonej ilości wystaw. W latach 1976-1981 uczestniczył w 120 międzynarodowych Salonach Fotografii pod patronatem FIAP (Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej), zdobywając liczne nagrody, wśród nich najważniejszą – Grand Prix "Wenus 77". Od 1972 roku członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. W latach 1975 – 1980 działał w grupach twórczych "Sektor", "A-74", "Gama 74". Obecnie jest, członkiem wielu twórczych organizacji i stowarzyszeń m.in. "Nowy Młyn", "Jeleniogórska Strefa Fotografii", " Fotoklub RP" i "Związek Polskich Fotografów Przyrody". W 2015 Zygmunt Trylański otrzymał "Nagrodę Ducha Gór" - prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez władze Szklarskiej Poręby osobom o szczególnych osiągnięciach oraz wnoszących istotny wkład w promocję Szklarskiej Poręby.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem