24 sierpnia 2022, 13:37
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 1807 razy

Ciężarówka wjechała w sklep uszkadzając sprzęt fotograficzny warty 100 000 USD

Ciężarówka wjechała w sklep uszkadzając sprzęt fotograficzny warty 100 000 USD

Sklep Midwest Photo padł ofiarą dużego włamania już po raz drugi w przeciągu pięciu lat - Tym razem przestępcy spowodowali duże straty także przez to, iż wjechali do sklepu dużym pickupem.

Zuchwała kradzież aparatów i obiektywów

Wypożyczalnia i sklep ze sprzętem foto-wideo w Columbus w stanie Ohio padły ofiarą zuchwałego ataku przestępców. W godzinach porannych do ich lokalu złodzieje wjechali dużym pickupem. Na zarejestrowanym przez monitoring materiale widać, jak ciężarówka przyspiesza na parkingu, a kolejne ujęcie pokazuje, jak ciężarówka taranuje wystawę i część wyposażenia sklepu. Na ostatnim ujęciu widać mężczyznę wyskakującego z pojazdu z plastikową torbą w ręku. 
 
 
Na facebookowym profilu sklep poinformował o całym zajściu i podziękował swoim pracownikom, którym udało się doprowadzić lokal do porządku i otworzyć sklep w weekend (do włamania doszło rano w piątek). Właściciel sklepu Midest Photo Moishe Allepbaum zdradził, że sklep poniósł szkody na kwotę 100 000 USD (czyli około 452 965 złotych). Śledczy powiedzieli natomiast w rozmowie ze stacją NBC4, że złodziej (lub złodzieje) uciekli z kilkoma sprzętami i nadal są poszukiwani. 
 
Jest to już kolejny atak na ten sklep. W 2017 roku doszło do innego incydentu, chociaż nie tak zuchwałego jak wjazd samochodem przez frontowe drzwi. W pierwszym włamaniu włamywacze natomiast za pomocą piły zrobili otwór w dachu i opuścili się do wnętrza, aby móc ograbić magazyn. Wtedy udało się złodziejom ukraść setki aparatów, obiektywów i akcesoriów fotograficznych Sony, Canona, Nikona, Tamrona, Olympusa, Panasonica, Hasselblada czy Sigmy. 
 


www.swiatobrazu.pl