Zobacz jak wygląda zachód słońca z kosmosu

Zobacz jak wygląda zachód słońca z kosmosu

Astronauta Alexander Gerst wykonał zdjęcie zachodu słońca z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Fotografia pokazuje długi ciąg chmur skąpanych w czerwonym i pomarańczowym świetle zachodzącego słońca, gdy cień nocy podąża tuż za nim.Alexander Gerst powrócił na Ziemię 20 grudnia 2018 roku, spędzając 362 dni w kosmosie - to najwięcej spośród wszystkich aktywnych astronautów ESA.

Zachód słońca z kosmosu

Zachód słońca

Reklama

Aparat fotograficzny w praktyce


Kluczowa jest dla mnie wiedza na temat mojego aparatu - muszę znać go tak dobrze, aby zupełnie nie myśleć o tym, co robię - mówi fotograf dzikiej przyrody Paul Nicklen.

 

Dopiero wtedy, kiedy manualny aspekt posługiwania się aparatem będzie perfekcyjnie opanowany, i stworzymy własny sprzętowy ekosystem, przychodzi czas na swobodę tworzenia.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

Zachód słońca

 

Jeśli nie jesteś astronautom 

Poznaj kilka wskazówek, które ułatwią uchwycenie zdumiewającego piękna Drogi MlecznejFotograf Joe Howard postanowił podzielić się swoim doświadczeniem związanym z fotografowaniem Drogi Mlecznej. Dzięki temu możesz poznać kilka cennych wskazówek i dowiedzieć się, jak wygląda od strony technicznej tworzenie tego typu zdjęć astronomicznych. 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 2

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Warte uwagiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Zaraz spadnę PALE IMG_2531b zad.19 kurs foto kurs foto. zad.19 Uznam-1 Świtezianka Błyszcząca - On :)