Pierwsze nagranie wraku Titanica w 8K

Pierwsze nagranie wraku Titanica w 8K

Ekspedycja o nazwie Titanic 2022 zdołała uchwycić pierwszy materiał pokazujący wrak w jakości 8K - Pozwala to na zobaczenie najdrobniejszych szczegółów zatopionego statku.


Niezwykłe nagranie ukazujące wrak Titanica w jakości 8K

Celem wyprawy Titanic 2022 jest zbadanie wraku RMS Titanic, który znajduje się na głębokości 3800 metrów pod powierzchnią oceanu, w miejscu gdzie zatonął w kwietniu 1912 roku po zderzeniu z górą lodową podczas dziewiczego rejsu z Southampton w Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku. Ekspedycja przewiduje wiele nurkowań, w trakcie których ich celem będzie ocena i udokumentowanie stanu wraku za pomocą kamer głębinowych rejestrujących w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo użyte mają być skanery sonarowe 3D, tak aby zdecydowanie zwiększyć wiedzę o RMS Titanic, a także tempa jego niszczenia i umożliwić pełne udokumentowanie życia morskiego zamieszkującego wrak. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem