Pożegnalne selfie lądownika InSight

Pożegnalne selfie lądownika InSight

Pożegnalne selfie lądownika marsjańskiego pokazuje, z jak dużą ilością pyłu musi radzić sobie aparatura - Lądownik marsjański InSight przebywa na powierzchni Czerwonej Planety w celu gromadzenia informacji na temat jej aktywności sejsmicznej. Te dane mają pomóc w zmierzeniu głębokości i składu skorupy, płaszcza i jądra. Teraz lądownik przesłał na ziemię zdjęcia, które pokazują, w jak trudnych warunkach musi pracować.


Koniec misji InSight - zobacz pożegnalne zdjęcie

"InSight zmienił nasze rozumienie wnętrza planet skalistych i przygotował grunt pod przyszłe misje" komentuje pracę lądownika Lori Glaze, pełniąca funkcję dyrektorki działu planetarnego NASA, dodając, iż to "czego dowiedzieliśmy się o wewnętrznej strukturze Marsa, możemy zastosować do Ziemi, Księżyca, Wenus czy nawet planet skalistych znajdujących się w innych układach gwiezdnych".

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem