San Francisco w kolorze na kilka dni przez wielkim trzęsieniem ziemi

San Francisco w kolorze na kilka dni przez wielkim trzęsieniem ziemi

Bracia Miles byli jednymi z pionierów kina, którzy w 1906 roku nakręcili film: Podróż w dół Market Street (A trip down Market Street) - Ukazali na nim podróż z 8th Street do Embarcadero, która trwała 13 minut. Ten bezcenny film dokumentuje życie na ulicach San Francisco widziane z perspektywy kolejki, pokazując ruchliwy pas pełen powozów konnych, pojazdów, ludzi i budynków z tamtych czasów.


Zobacz odrestaurowany film ukazujący San Francisco na kilka dni przed wielkim trzęsieniem ziemi

To nagranie to swoista podróż wehikułem czasu do San Francisco jakiego nie znamy. Dzięki pracy zaawansowanych algorytmów udało się pokolorować i odrestaurować ten obraz, tak iż miniony świat dawnego San Francisco wydaje się jeszcze bardziej realny. To, co w szczególności sprawia, że film jest tak istotny to fakt, ukazuje miasto zaledwie kilka dni przed tym, jak ten krajobraz zmienił się nieodwracalnie. Trzęsienie ziemi o sile 7,9 stopnia wstrząsnęło wybrzeżem Kalifornii we wczesnych godzinach porannych dnia 18 kwietnia 1906 roku. Katastrofalne były nie tylko same wstrząsy, ale również pożary, które zostały przez wstrząsy wywołane. Pierwotne zniszczenia i późniejsze pożary zabiły ponad 3000 osób i zniszczyły 80% architektury oraz infrastruktury ówczesnego San Francisco. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem