Zombie na Nowy Rok

Zombie na Nowy Rok

Nie wiem, czy tego zjawiska ja sama wcześniej nie zauważyłam, czy też w ostatnich latach jednak przybrało ono na sile, dość że przełom 2009 i 2010 roku obfituje w dziwaczne kalendarze.


Z lat dzieciństwa pamiętam wiszące wszędzie kalendarze z „gołymi paniami”, pamiętam, że zjawisko to było tak powszechne, że mówiło się wręcz „gołe panie”, pomijając rzeczownik „kalendarz”, bo sprawa i tak była jasna. Bardzo często były to kalendarze reklamowe – nagie kobiety zachęcały na ich kartach do spojrzenia przychylnym wzrokiem na producentów śrub, traktorów, rur kanalizacyjnych.
Idea tamtych kalendarzy była więc tak naprawdę zbliżona o znanych nam doskonale skądinąd kalendarzy Pirelli czy Lavazza. Oczywiście poziom wykonania i sam pomysł stawiają te przykłady na dwóch końcach skali jakości, ale mimo wszystko wszystkie trzymają się zbliżonego konceptu.
Z tegorocznej oferty kalendarzowej znamy jednak już przykłady zgoła inne, o wiele bardziej widowiskowe. Można wręcz odnieść w rażenie, że w tym roku jesteśmy świadkami swoistego wyścigu na nietypowe pomysły (nawet jeśli jego uczestnicy nie są tego świadomi).
Kilka tygodni temu cały polski internet huczał od emocji, związanych z kalendarzem firmy Lindner. Pisaliśmy o nim i my (np. TUTAJ). Sądzę, że nawet sam producent kalendarza nie spodziewał się takiej sławy.

Niedługo później w sieci pojawiły się zdjęcia z kolejnego kalendarza o wszystko mówiącym tytule „My Zombie Pin Up”. Określenie „pin up girl”, znane z lat 50. i 60 ubiegłego wieku, kojarzy się oczywiście z uroczymi dziewczynami w staromodnych kostiumach kąpielowych. I w kalendarzu, o którym mowa takie dziewczyn występują, tyle że są to tzw. żywe trupy, z otwartymi ranami, wyciekającymi wnętrznościami, wypadającymi oczami. Jak z filmów klasy B, jak z tanich horrorów z lat 80. Co więcej – na stronie producenta kalendarza każda dziewczyna może się zapisać, by stanąć w szranki z innymi i stać się „zombie pin up” w przyszłym roku.
Więcej na stronie www.myzombiepinup.com


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem