Zorza polarna z okna samolotu - Jak powstało to zdjęcie?

Zorza polarna z okna samolotu - Jak powstało to zdjęcie?

Andy Luten to fotograf i bloger podróżniczy, który w ostatnim czasie podczas lotu miał szczęście obserwować z okna samolotu piękne zjawisko - zorzę polarną - Jako, że jest zapalonym fotografem, nie przepuścił okazji, aby wykonać świetne zdjęcie. Dowiedz się, w jaki sposób powstała fotografia ukazująca zorzę polarną zza okna samolotu.


Zorza polarna sfotgorafowana na wysokości 9000 m n.p.m.

Na co dzień Andy Luten pracuje i mieszka w Dallas, jednakże w ostatnim czasie odwiedził Londyn. Podczas lotu do stolicy Wielkiej Brytanii mógł z pokładu obserwować zorzę polarną. Na łamach portalu PetaPixel.com postanowił podzielić się historią powstania zdjęcia zorzy polarnej uchwyconej z okna samolotu. Taka możliwość nie była dla niego zaskoczeniem, gdyż dobrze wiedział, że okres od października do marca to sezon zórz. Wiedział także, że na wysokości ponad 9 km n.p.m. nie będzie chmur, które mogą przeszkadzać w obserwowaniu tego zjawiska. Następnie wybrał miejsce 12A w locie American Airlines numer 777-300ER i sprawdził prognozy National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA), by dowiedzieć się, jakie istnieją szanse na zobaczenie w trakcie przelotu zorzy. Na szczęście szanse były spore.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem