Życie bez toalety. Fotografka podejmuje temat tabu

Życie bez toalety. Fotografka podejmuje temat tabu

Zdjęcia z Indii, Haiti i Wietnamu wielokrotnie nagradzanej fotografki Andrei Bruce dokumentują drażliwą kwestię publicznej defekacji, która dotyka ponad miliard najbiedniejszych ludzi na świecie. Choć temat jest jednym z najtrudniejszych do wizualnego przedstawienia, Andrea Bruce, nie zastanawiając się długo, przyjęła wyzwanie i zgodziła się na całoroczny projekt. W ten sposób powstał fotoreportaż, zamówiony przez „National Geographic”.


"Szczerze mówiąc, kiedy usłyszałam: «Chcemy, abyś zrobiła historię na temat publicznej defekacji», milion rzeczy przeszło mi przez głowę" – opowiada fotografka.
 
Zdjęcia Andrei Bruce, zrobione w Indiach, Wietnamie i na Haiti, przedstawiają fascynującą i pełną godności opowieść o globalnym problemie dotykającym ponad miliard najbiedniejszych ludzi na świecie. Według UNICEF-u, w Indiach w skrajnej nędzy żyje ponad pół miliarda ludzi, a przez brak kanalizacji każdego roku ponad milion dzieci poniżej piątego roku życia umiera z powodu biegunki.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem