3 kwietnia 2012, 09:28
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 4507 razy

Canon EOS 60Da - nowa lustrzanka do astrofotografii

Canon EOS 60Da - nowa lustrzanka do astrofotografii

Canon EOS 60Da skonstruowany został na bazie modelu EOS 60D, jest też następcą 20Da. O modyfikacjach wprowadzonych w tym specyficznym modelu możecie poczytać w dalszej części newsa.

Canon EOS 60Da ma rejestrować bogate odcienie czerwieni. Jak podaje producent, takimi właśnie cechują się mgławice emisyjne. Kolejną modyfikację zastosowano na filtrze dolnoprzepustowym, co sprawia, że jest bardziej czuły na fale świetlne o długości H-alfa.

Dzięki filtrowi podczerwieni EOS 60Da jest w stanie ograniczyć ilość światła H-alfa, dzięki czemu tłumi sygnały czerwieni w celu niwelowania niechcianych, barwnych artefaktów na końcowym obrazie.

Canon EOS 60Da
Canon EOS 60Da


Należy pamiętać, iż EOS 60Da w bardzo dużej mierze bazuje na 60D - przesiadając się z jednego na drugi nabywamy  narzędzie do fotografowania nocnego nieba. Jest to więc produkt ukierunkowany, a jego nabywca powinien dokładnie wiedzieć, w jakim celu wysupłał z portfela swoje pieniądze. Obok korpusu, w pudełku znajdziemy adapter RA-E3, umożliwiający podłączenie wężyka spustowego z kontrolą ekspozycji. Do adaptera możemy również podpiąć zewnętrzne zasilanie, co przyda się szczególnie podczas ciągłego fotografowania przez długi okres czasu.

[kn_advert]

Źródło: Canonwww.swiatobrazu.pl