29 sierpnia 2018, 09:40
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2451 razy

5 powodów, dla których warto drukować zdjęcia na płótnie

5 powodów, dla których warto drukować zdjęcia na płótnie

Klienci fotolabów coraz chętniej wybierają zdjęcia na płótnie zamiast na papierze fotograficznym, zwłaszcza wtedy, gdy chcą zdjęcie komuś podarować lub przyozdobić nim ściany swojego mieszkania. Kiedy warto wydać więcej pieniędzy na taki rodzaj odbitki i dlaczego - w efekcie - jest to bardziej opłacalne?

5 powodów, dla których warto drukować zdjęcia na płótnie

Po pierwsze, płócienne wydruki to świetne prezenty

Wyjątkowe i maksymalnie spersonalizowane, idealne praktycznie na każdą okazję. Jak każde zdjęcie - tyle, że tym razem widać, że obdarowany otrzymał coś niecodziennego.

Po drugie, pieniądze wydajesz raz. Nie potrzebujesz ramki

Ani ramki, ani antyramy. Odbitki papierowe wymagają dodatkowej inwestycji w - często całkiem drogie - obramowanie. Jeśli drukowaliście zdjęcie w naprawdę dużym rozmiarze, to koszta dodatkowo wzrastają, i wcale nie są to małe kwoty; zwłaszcza w zestawieniu z ceną samego wydruku.

Po trzecie - żadnych refleksów

Nie ma, po prostu nie ma. I nie tylko dlatego, że płótna nie trzeba chować za szybą, ale również dlatego, że od samej powierzchni zdjęcia nic się nie odbija. Gdy powiesimy obramowanie, papierowe zdjęcie w jasnym pokoju, to prawdopodobnie samej fotografii nie zobaczymy z każdego miejsca; w zamian będziemy obserwować refleksy słoneczne czy odbitą szybę okienną.

Po czwarte - dowolność w rozmiarze

Dopuszczalne są absolutnie dowolne wymiary, możecie więc w ogóle zamówić odbitkę na miarę, by idealnie pasowała do pomieszczenia, w którym planujecie zawiesić zdjęcie na płótnie.

Po piąte - niższa waga...

... niż standardowe, papierowe zdjęcie z obramowaniem. A to oznacza łatwiejszy transport i mniej wysiłku przy wieszaniu na ścianie.

Tekst nie ma charakteru promocyjnego - pokazujemy jedynie zalety tego rodzaju nadruku, a jakie Waszym zdaniem druk na płótnie ma wady?

[kn_advert]

Wokół tematu: 

Gdzie wydrukować zdjęcia? Praktyczny test wydruków przygotowanych przez Fotolab.plEra cyfrowa mocno ograniczyła liczbę odbitek wypełniających rodzinne albumy. Działa to na naszą niekorzyść nie tylko ze względu na towarzyszącą temu rezygnację z wyjątkowego, fizycznego obcowania z fotografią, ale również poprzez fakt, że to papier jest wciąż ... więcej

 

Epson SureColor T3100 i T5100 bezprzewodowe drukarki wielkoformatoweFirma Epson przedstawiła dwie nowe, przyjazne w obsłudze wielkoformatowe drukarki o dużej szybkości — 24-calową drukarkę biurkową SureColor T3100 i 36-calową wolnostojącą drukarkę SureColor T5100. Te bezprzewodowe urządzenia z serii T są przykładem rozwo... więcej

 www.swiatobrazu.pl