10 lat temu powstało selfie gali rozdania Oscarów

10 lat temu powstało selfie gali rozdania Oscarów

W marcu minęła dziesiąta rocznica oscarowego selfie wykonanego przez Ellen DeGeneres, które w tamtym czasie podbiło internet i stało się natychmiastowym viralem - Minęła dekada a przykład tego zdjęcia świetnie pokazuje, jak zmieniła się kultura fotograficzna - dziś nikt specjalnie nie zwróciłby na nie uwagi.


Jak po 10 latach byłoby odebrane selfie gwiazd? 

2 marca 2014 roku w czasie oscarowej gali Ellen DeGeneres zebrała wokół siebie grupę bardzo znanych aktorów, aby wykonać z nimi "improwizowane" selfie. Kultowe zdjęcie zostało zrobione przez Bradleya Coopera. Oprócz niego i ww. Ellen Degeneres znaleźli się na nim Bratt Pitt, Angelina Jolie, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Lupita Nyong, Julia Roberts, Channing Tatum i Kevin Space. Gwiazdorskie selfie natychmiast stało się popularne, po tym jak DeGeneres udostępniła je na swoim profilu na X (wtedy jeszcze Twitterze). Pod koniec tamtej ceremonii wręczenia Oscarów zdjęcie zgromadziło ponad dwa miliony retweetów, co doprowadziło nawet do chwilowego zawieszenie się portalu. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem