Lightroom Classic CC: import i eksport zdjęć w praktyce

poniedziałek, 07.11.2022r. | 0%/100% ocen: 1 | czytano 23494 razy

Lightroom Classic CC: import i eksport zdjęć w praktyce Aby w Lightroomie Classic CC mogła powstać biblioteka zdjęć, najpierw pusty katalog trzeba napełnić - Odbywa się to w procesie importu, w ramach którego zdjęcia (a właściwie odnośniki do plików ze zdjęciami) są włączane w strukturę katalogu.

Photoshop - 10 najczęściej wykonywanych czynności

poniedziałek, 31.10.2022r. | 100%/0% ocen: 3 | czytano 11549 razy

Photoshop - 10 najczęściej wykonywanych czynności Photoshop to niezwykle potężne narzędzie w rękach każdego fotografa - Z tej siły wynika także wiele zagrożeń, które spowodowały, że oprogramowanie to jest wielokrotnie demonizowane.

Po przeskalowaniu zdjęcie powinno zostać wyostrzone

poniedziałek, 31.10.2022r. | 100%/0% ocen: 3 | czytano 6396 razy

Po przeskalowaniu zdjęcie powinno zostać wyostrzone Wiesz już zapewne, że zdjęcie, którego rozmiary zmniejszyliśmy wymaga wyostrzenia - Jednak w przypadku fotografii prezentowanych na ekranie monitorów komputerowych proces ten powinien zostać przeprowadzony bardzo dokładnie.

Wprowadzenie do pracy z Lightroom Classic CC - część II

środa, 26.10.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 584 razy

Wprowadzenie do pracy z Lightroom Classic CC - część II To, co tradycyjny fotograf robi ze zdjęciami po ich wykonaniu odbywa się w jego pracowni - Przestrzeń ta może być podzielona na działy – archiwum wywołanych negatywów, lodówka z niewywołanymi materiałami, ciemnia, albumy z gotowymi odbitkami, stół do oprawiania itd.

Wprowadzenie do pracy z Adobe Lightroom Classic CC - cz. 1

poniedziałek, 24.10.2022r. | 66%/34% ocen: 3 | czytano 11770 razy

Wprowadzenie do  pracy z Adobe Lightroom Classic CC - cz. 1 Praca fotografa przebiega etapami – również wówczas, gdy sesja zdjęciowa dobiega końca i wraz ze zgromadzonym materiałem wraca on do swojej pracowni - Tak było w dawnych czasach dominacji fotografii tradycyjnej i tak też jest teraz.

Kurs fotografii dla początkujących - skalowanie i kadrowanie w programach do obróbki zdjęć We wcześniejszych kilkunastu lekcjach przedstawiliśmy podstawy fotografii - omówiliśmy rolę światła w fotografii, zagadnienia związane z ekspozycją, kompozycją i perspektywą - Kończymy tę serię lekcji wstępem do cyfrowej obróbki zdjęć - przedstawieniem zagadnienia skalowania i kadrowania w programach wchodzących w skład cyfrowej ciemni, z którą każdy fotograf powinien dla siebie stworzyć i się z nią zaprzyjaźnić.

Kilka efektywnych sposobów dostosowywania kolorystyki, czyli jak rozsądnie przerabiać zdjęcia Edycja barw obrazu fotograficznego obejmować może bardzo duży zakres czynności – od prostych zabiegów korekty balansu bieli czy też nasycenia, aż po skomplikowane przerabianie zdjęć i czynności fotomontażowe o charakterze pop-artowym.

Jak wydobyć z fotografii cyfrowej maksimum możliwości?

poniedziałek, 25.07.2022r. | 100%/0% ocen: 3 | czytano 2890 razy

Jak wydobyć z fotografii cyfrowej maksimum możliwości? Podobnie jak wszystkie inne technologie, fotografia cyfrowa rozwija się nieustannie.

Pełne karty pamięci po majówce? Adobe Lightroom i 10 najczęściej wykonywanych czynności

poniedziałek, 25.07.2022r. | 100%/0% ocen: 4 | czytano 50483 razy

Pełne karty pamięci po majówce? Adobe Lightroom i 10 najczęściej wykonywanych czynności Praktycznie nie zdarza się, aby zdjęcia prosto z aparatu nadawały się do jakiekolwiek prezentacji.Najnowsze fotografie

... Czas na kawę Paź królowej PC030030.jpg Droga na szczyt Zgrzytnica zielonkawowłosa Ostrożne maleństwo