Kurs fotografii dla początkujących - Kompozycja i perspektywa

poniedziałek, 17.10.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 3341 razy

Kurs fotografii dla początkujących - Kompozycja i perspektywa Perspektywa, czyli punkt widzenia aparatu to temat bardzo mocno powiązany z kompozycją - Zagadnienie to jest w fotografii niezwykle ważne, lecz stosunkowo mało znane wśród mniej zaawansowanych amatorów, a przez to niedoceniane - Tymczasem odpowiednie wykorzystanie możliwości jakie daje twórcze wykorzystanie perspektywy jest w stanie wynieść nasze zdjęcia na wyżyny kreatywności.

Kurs fotografii dla początkujących - Klasyczne reguły kompozycji

czwartek, 13.10.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 8733 razy

Kurs fotografii dla początkujących - Klasyczne reguły kompozycji Kompozycja wraz z ekspozycją stanowią dwa filary, na których wspiera się cała sztuka fotograficzna - Przy czym o ile za ustawienie poprawnej ekspozycji w dużej mierze odpowiadać może automatyka aparatu, a fotograf może w tym względzie liczyć na pomoc złożonych układów pomiaru światła, o tyle w przypadku kompozycji rzecz ma się zgoła inaczej.

Kompozycja w fotografii. Praktyczny przewodnik po 14 zasadach z ćwiczeniami

czwartek, 13.10.2022r. | 85%/15% ocen: 14 | czytano 203598 razy

Kompozycja w fotografii. Praktyczny przewodnik po 14 zasadach z ćwiczeniami Jednym z najistotniejszych elementów wyróżniających dobre zdjęcie jest jego kompozycja - Uwiecznienie wartościowych chwil zgodnie z zasadami kompozycji to nie lada wyzwanie, wszak dobra kompozycja to nie tylko dobre oko i odrobina "tego czegoś" - to przede wszystkim spora dawka wiedzy.

Kurs fotografii dla początkujących - Kompozycja w fotografii - Wprowadzenie

środa, 12.10.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 3106 razy

Kurs fotografii dla początkujących - Kompozycja w fotografii - Wprowadzenie Aby odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest kompozycja i dlaczego jest tak ważna w fotografii, warto zacząć od zadania sobie pytania „jakie rzeczy (a ściślej mówiąc - dzieła sztuk wizualnych) uważamy za piękne, harmonijne i udane?”.

Kompozycja jest tym, co stale powinnyśmy mieć na uwadze - praktyczne wskazówki

poniedziałek, 25.07.2022r. | 80%/20% ocen: 5 | czytano 14051 razy

Kompozycja jest tym, co stale powinnyśmy mieć na uwadze - praktyczne wskazówki Kompozycja fotograficzna odnosi się do opanowania umiejętności dostrzegania kształtów i from fotografowanych obiektów, ich tekstury, linii i masy, jak również oceny wzajemnych uwarunkowań pomiędzy nimi.

Kompozycja w fotografii - łamanie reguł w praktyce

poniedziałek, 25.07.2022r. | 100%/0% ocen: 7 | czytano 27033 razy

Kompozycja w fotografii - łamanie reguł w praktyce Nikt rozsądny nie zaprzeczy, że kompozycja wraz z ekspozycją to dwa kluczowe elementy fotografii - Od prawidłowego doboru rodzaju i treści kadru oraz rozmieszczenia znajdujących się w nim elementów zależy właściwie wszystko – treść zdjęcia, sposób oddziaływania na widza, estetyka itd.Najnowsze fotografie

Kogo dziś dziabnęłaś? O poranku 1. wiosna w magicznym 2. ziarnopłon 3. śniedek, para kwiatków 4. picea abies 5. kistnik malinowiec na zawilcu