Sony opracowuje matrycę średnioformatową o rozdzielczości 247 megapikseli

Sony opracowuje matrycę średnioformatową o rozdzielczości 247 megapikseli

Sony (dokładnie to Sony Semiconductor Solutions) ogłosiło wprowadzenie nowego, 247-megapikselowego, średnioformatowego czujnika obrazu, który ma zbliżone rozmiary do 100-megapiskelowych i 150-megapikselowych sensorów w obudowach Phase One IQ4 i w serii Hasselblad H6D.


Poznaj niemalże 250-megapikselowy przetwornik obrazu od Sony

W portfolio firmy pojawiły się dwa nowe sensory - IMX811-AAMR i IMX811-AAQR. 247-megapikselowe czujniki obrazu typu 4.1 dostępne są w wersjach kolorowych i monochromatycznych i obecnie zostały dopuszczone do zastosowań przemysłowych. Przyjmując, że IMX811 da się zastosować w aparacie konsumenckim, to jego parametry są naprawdę niezwykle. Przetwornik obrazu ze szczelinową migawką zawiera obwód PGA 24 dB i 16-bitowy przetwornik A/D z pełnym, 16-bitowym wyjściem cyfrowym. Nawet przy wyjściu 16-bit sensor ma rejestrować w rozdzielczości 247 megapikseli z szybkością 5,3 kl./s. Przestawiając przetwornik A/D na tryb 14-bitowy lub 12-bitowy, jak to ma miejsce w niektórych aparatach średnioformatowych, prędkość rejestrowania obrazów można zwiększyć odpowiednio do 10,5 i 12,4 kl./s.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem