Trenuj fotografię tej wiosny!

Trenuj fotografię tej wiosny!

W fotografii liczy się podobno jakość a nie ilość, ale czy na pewno tak jest? W końcu sam mistrz Henri Cartier-Bresson powiedział: Twoje pierwsze 10 tysięcy zdjęć będzie Twoimi najgorszymi.

"Najczęstszy błąd, jaki popełniają początkujący fotografowie? Nie spędzają dość czasu za aparatem. Chcesz robić postępy? Fotografuj, fotografuj, fotografuj!" – to Moose Peterson.

Jeśli marzysz o tym, aby konsekwentnie rozwijać swoje fotograficzne umiejętności, weź udział w Treningu fotograficznym, który jest obecnie częścią cyklu 12 e-kursów Zrozumieć fotografię.  • Czy zdarza Ci się po zobaczeniu inspirujących zdjęć, że masz chęć spróbować w praktyce nowych technik?
  • Czy w pracy, na ulicy, na spacerze lub zasypiając wpadasz na świetne pomysły na kolejne ujęcia?
  • I czy zdarza Ci się nigdy tych zdjęć nie wykonać?

Świat ostatnio oszalał na punkcie treningów i słusznie! Bo tylko stała, regularna praktyka może wynieść nas w dowolnej dyscyplinie na kolejny, wyższy poziom.

Jeśli marzysz o tym, aby rozwinąć swoje fotograficzne umiejętności, weź udział w treningu fotograficznym opracowanym w redakcji SwiatObrazu.pl. Wiadomo nie od dziś, że wspólne trenowanie to zawsze dodatkowa motywacja. A my w oparciu o 22 lata doświadczenia w zakresie edukacji fotograficznej przygotowaliśmy zestaw 21 ćwiczeń i zadań, dzięki którym będziesz swobodnie wykonywać fantastyczne zdjęcia.

Dlaczego 21? Ponieważ tyle powtórzeń wytwarza nawyk, który pozwoli Ci fotograficzne marzenia, bez odkładania ich na później.

Uwaga

Potwierdzając udział w cyklu Zrozumieć fotografię otrzymasz:

  • dostęp do 12 e-kursów tematycznych, w tym do Treningu fotograficznego czyli do 126 lekcji i 340 ćwiczeń
  • możliwość uzyskania certyfikatu ukończenia kursu (wystarczy uzyskać 60% dostępnych punktów testowych)
  • pomoc opiekuna technicznego kursów.

Uczestnicy otrzymują:

15 lekcji w postaci e-booków w formacie pdf
 
dostęp do platformy sprawdzającej wiedzę,
 
certyfikat ukończenia e-kursu.

E-kurs rozpoczyna się 17 września 2013 roku.

Dla Uczestników przygotowaliśmy dodatkowo szkolenie internetowe w postaci 92 nagrań wideo przygotowanych przez certyfikowanego eksperta Adobe. W ciągu 10 godzin nauczysz się wszystkiego, czego potrzebujesz, by szybko i sprawnie korzystać z możliwości, jakie daje Photoshop.

dostępność: towar dostępny

Cena: 190,00 zł 
(154,47 zł netto)

 

 

 

 

Program treningu fotograficznego 

Uwaga!

Jeśli chcesz zobaczyć spis treści pozostałych 11 kursów wchodzących w skład cyklu Zrozumieć fotografię, kliknij tutaj

Zadanie 1 Dostrzeganie i rozpoznawanie światła

Wielu fotografów ignoruje otaczające ich światło, koncentrując się wyłącznie na wizjerze bądź ekranie aparatu fotograficznego. Aby w pełni wykorzystać światło trzeba umieć określić - skąd pochodzi, w jakim kierunku zmierza i jaki ma wpływ na fotografowaną scenę.

Zadanie 2 Praca ze światłem zastanym i jego modyfikowanie

Światło zastane to nie tylko słońce, to odbicia, refleksy, cienie, na ulicach lampy i neony – istnieje wiele sposobów jego modyfikowania

Zadanie 3 Oświetlenie z przodu, z tyłu, z boku, z góry

Kierunek padania światła jest ważny ze względu na cienie, które mogą albo podkreślić teksturę i przestrzenność obiektu, albo je zamaskować.

Zadanie 4 Ekspozycja (czas naświetlania, przysłona, ISO)

Zasadniczo można powiedzieć, że zdjęcie o poprawnej ekspozycji to dokładnie takie, na otrzymaniu jakiego nam zależy – a zatem niekoniecznie pozbawione prześwietleń i niedoświetleń oraz nie zawsze zgodne z tym, co proponuje nam automatyka aparatu.

Zadanie 5 Histogram i balans bieli

Nie istnieje pojęcie prawidłowego balansu bieli w fotografii. Można za to znaleźć balans odpowiedni do danego zdjęcia. Umiejętność neutralnego zbalansowania bieli jest podstawą i należy ją nabyć. 

Zadanie 6 Przysłona i głębia ostrości

Głębia ostrości obrazu zależy od wielu czynników, z których najistotniejsze są: wartość przysłony i długość ogniskowej obiektywu oraz dystans pomiędzy fotografem, a fotografowanym obiektem, czyli odległość fotografowania -  to jedna z najważniejszych umiejętności, jakie każdy fotograf powinien opanować.

Zadania 7 Ostre zdjęcia

Temat może wydawać się banalny, ale jednocześnie jest jedną z kwestii sprawiających fotografom najwięcej problemów. Fotografia o niewystarczającej ostrości może bowiem powstać nie tylko w wyniku popełnienia błędów technicznych, ale też za sprawą niesprzyjających warunków panujących w trakcie wykonywania zdjęć.

Zadanie 8 Kompozycja: odległość od obiektu, krawędzie kadru, orientacja i proporcje kadru

Nabranie nawyku poszukiwania idealnego kadru na wiele sposobów to jedno z najważniejszych wyzwań stojących przed każdym adeptem sztuki fotograficznej.

Zadanie 9 Klasyczne reguły kompozycji: trójpodział i złoty podział

Początkujący fotografowie bardzo często zapominają, że trójpodział nie jest regułą nienaruszalną i przejawiają tendencje do jego nadużywania, jednak aby przejść dalej trzeba umieć dostrzegać siatkę trójpodziału w praktycznie każdej scenie.        

Zadanie 10 Klasyczne reguły kompozycji: podział ukośny i diagonalny

Podział ukośny to niesłychanie dynamiczny schemat kompozycyjny. Często jego wykorzystanie wiąże się z koniecznością lekkiego przechylenia aparatu podczas wykonywania zdjęcia, co niejednokrotnie daje znakomite efekty.

Zadanie 11 Klasyczne reguły kompozycji: schemat spirali

Kompozycje oparte na spirali z reguły robią na nas hipnotyzujące wrażenie. Jest tak nawet wówczas, jeżeli fotografowany temat należy do stosunkowo prostych i banalnych.

Zadanie 12 Klasyczne reguły kompozycji kompozycja centralna i symetria

Pamiętać należy o tym, że idealna symetria drażni zmysł wzroku widza i to nie zawsze w sposób pozytywny. Nabranie wprawy w umiejętnym wykorzystaniu potencjału, jaki daje symetria wymaga cwiczenia.

Zadanie 13  Klasyczne reguły kompozycji: wzory i desenie

Jest coś takiego w ludzkim umyśle, co każe nam zwracać uwagę na wszelkie elementy powtarzalne. Z tego samego powodu wszelkie wzory i desenie to temat, na którym można oprzeć kompozycję wielu doskonałych ujęć.

Zadanie 14  Łamanie reguł kompozycji

Niewolnicze trzymanie się reguł sprawia, że nasze fotografie stają się sztampowe i przewidywalne. Kiedy więc już uda nam się opanować zasady kompozycji w takim stopniu, że zauważymy u siebie odruchy świadczące o nieświadomym stosowaniu się do nich, może to oznaczać, że nadeszła pora, aby zrobić krok dalej.

Zadania 15 Perspektywa i ujęcia od góry

Wykorzystanie zasad perspektywy zwiększa siłę oddziaływania zdjęcia. Krótko mówiąc, perspektywa nadaje fotografii wrażenie głębi, nawet jeśli jest to tylko złudzenie, bo zarejestrowany obraz jest przecież dwuwymiarowy.

Zadania 16 Perspektywa i ujęcia z boku

Fotografowanie z wysokości pasa bez dokładnego kadrowania, czyli tzw. snapshot, może się okazać idealną techniką w pewnych sytuacjach, zapewniającą bardzo dynamiczne ujęcie.

Zadanie 17 Perspektywa i ujęcia z dołu

Jeżeli niezależnie od tego, jak wysoko znajduje się nasz aparat (a więc czy stoimy, czy kucamy, czy też leżymy), uniesiemy obiektyw wysoko w górę, to zaczniemy wykonywać zdjęcia w tzw. perspektywie żabiej. Warto o tym pamiętać, ponieważ często perspektywę żabią utożsamia się z koniecznością obniżenia aparatu, co nie jest prawdą.

Zadanie 18 Portret

Doskonały portret musi przyciągnąć uwagę widza, pozwolić na chwilę kontemplacji i potem zaangażować jeszcze bardziej.

Zadanie 19 Krajobraz

Zamykanie w obiektywie porywającego piękna oglądanych krajobrazów to jedna z najbardziej wymagających dziedzin fotografii. Wystarczy jeden niedograny element, a nawet najciekawsza scena przeistoczy się w banale ujęcie z wakacji przeciętnego turysty.

Zadanie 20 Fotografia uliczna

Reportaż uliczny, fotografia uliczna czy Street Photo, jak niektórzy wolą nazywać tę odmianę fotografii to bardzo ciekawy sposób spędzania wolnego czasu z aparatem. Sceny podpatrzone na ulicach, w zaułkach, zatrzymane w kadrze momenty trwające przez mgnienie oka czy inne ulotne chwile potrafią być wspaniałym tematem do zdjęć.

Zadanie 21 Cyfrowa ciemnia fotografa

Tak naprawdę  zarówno zdjęcia tradycyjne, jak i cyfrowe zawsze są efektem pracy przed, jak i po wykonaniu zdjęcia. Do nas należy decyzja, czy na ten drugi etap powstawania chcemy mieć wpływ – czyli zająć się tym samodzielnie – czy też nie.
 

Uczestnicy otrzymują:

15 lekcji w postaci e-booków w formacie pdf
 
dostęp do platformy sprawdzającej wiedzę,
 
certyfikat ukończenia e-kursu.

E-kurs rozpoczyna się 17 września 2013 roku.

Dla Uczestników przygotowaliśmy dodatkowo szkolenie internetowe w postaci 92 nagrań wideo przygotowanych przez certyfikowanego eksperta Adobe. W ciągu 10 godzin nauczysz się wszystkiego, czego potrzebujesz, by szybko i sprawnie korzystać z możliwości, jakie daje Photoshop.

dostępność: towar dostępny

Cena: 190,00 zł 
(154,47 zł netto)

 

 

 

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.plNajnowsze fotografie

Pan świtezianka wkurzony... Pani świtezianka Test 4 nieznośny ciężar bytu Test 3 Test 2 Test