Ariana Grande pozwana przez fotografa

Ariana Grande pozwana przez fotografa

Ariana Grande otrzymała od nowojorskiego fotografa pozew sądowy za naruszenie praw autorskich. Fotograf twierdzi, że gwiazda pop opublikowała jego dwa zdjęcia na swoim koncie na Instagramie bez jego zgody.


Fotograf Robert Barbera złożył pozew przeciwko Arianie Grande i jej firmie Grandari w Sądzie Okręgowym USA dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku. Twierdzi, że post na Instagramie piosenkarki naruszył jego prawa. W poście ukazały się dwa zdjęcia fotografa, a aktorka opublikowała post, aby uczcić wydanie swojego albumu "Sweetener" - zdobył on ponad 3 miliony polubień. Po otrzymaniu pozwu post na Instagramie został usunięty.
 
"Barbera jest autorem zdjęć i przez cały czas był jedynym właścicielem wszystkich praw, w tym praw autorskich" - stwierdza prawnik fotografa.
 
Fotograf oczekuje 25 tysięcy dolarów za każde zdjęcie lub części zysków zarobionych przez Ariana Grande na Instagramie, gdzie piosenkarka zgromadziła 154 miliony obserwujących.
Reklama

Sekrety fotografii cyfrowej dla początkujących


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem