Berlin - miasto, które nienawidzi selfie

Berlin - miasto, które nienawidzi selfie

Selfie stało się tak powszechne, że właściwie już nikogo nie dziwi - Stało się też codziennością większości dużych miast, choć jest jedno miasto, w którym tego typu zdjęcia nie są tak powszechne - to Berlin.


W Berlinie robi się bardzo mało selfie - dowiedz się, dlaczego

Według raportu BBC Travel w Berlinie selfie się po prostu nie robi. Wynika to z faktu, że w tym mieście bardzo mocno ceni się prywatność, życie chwilą i kontrkulturę. W porównaniu do innych miast świata na ulicach Berlina można spotkać stosunkowo dużo mniej osób, które robią sobie selfie. 
 
Według badań przeprowadzonych w 2017 roku na Uniwersytecie w Hohenheim na temat postaw, zachowań i postrzegania prywatności, niemieccy obywatele w wysokim stopniu cenią swoją prywatność i "dość rzadko" ujawniają dane osobowe. Stąd jeśli chodzi o udostępnianie swoich zdjęć w mediach społecznościowych, np. selfie na Instagramie, badacze odkryli, że niewielka część Niemców uznała to "za przydatne". Najwięcej przekonanych do tego typu praktyk znalazło się wśród najmłodszych badanych. 
 
 
Szczególna niechęć Berlina do selfie może wynikać także z jego historii, w której znaczna część mieszkańców miasta podlegała inwigilacji Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego - znanego także jako Stasi. Skończyło się to w 1989 roku, gdy doszło do upadku muru berlińskiego. Autorka artykułu dla BBC Travel Kate Bettes uważa jednak, że być może istnieje jeszcze jeden powód, dla którego Berlin wyróżnia się na tle innych miast pod względem liczby wykonywanych w nim selfie. Lokalne scena klubowe zakazują fotografowania i zachęcają uczestników imprezy do cieszenia się chwilą i nierozpraszania technologią. Berlińskie kluby słyną z tego, że nie trzeba mieć obaw, że wszystko zostanie uwiecznione i pojawi się za chwilę w sieci. Najwyraźniej ma to także odzwierciedlenie w tym, co dzieje się na ulicach stolicy Niemiec. 
 

 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem