Canon PowerShot SX130 IS - test

Canon PowerShot SX130 IS - test

Canon PowerShot SX130 IS wpisuje się w segment średnio budżetowych, amatorskich aparatów kompaktowych, których głównym atutem jest szeroki zakres ogniskowych - tzw. superzoomów. Aparat wyposażono w 12-megapixelową matrycę o fizycznym rozmiarze 1/2.3 cala, stabilizowany obiektyw o zakresie ogniskowych 28-336 mm oraz możliwość rejestracji filmów w rozdzielczości HD. Jeśli do tego dodamy tryby manualne oraz dobry stosunek cena/jakość, otrzymujemy bardzo ciekawą propozycję - przynajmniej w teorii.

Sprawdźmy zatem, jak w praktyce zaprezentuje się Canon PowerShot SX130 IS.
Zapraszamy do lektury testu!

Budowa


Niemal każda z firm produkujących sprzęt fotograficzny posiada w swoim asortymencie aparat kompaktowy typu superzoom. Ogólna idea takich konstrukcji polega na dostarczeniu użytkownikowi jak najszerszego zakresu ogniskowych w korpusie o relatywnie niewielkich rozmiarach. Niestety praw fizyki obejść się nie da, więc aparaty typu superzoom z założenia będą konstrukcjami budowanymi w oparciu o ciągłe kompromisy – przeważnie będzie chodziło o znalezienie złotego środka pomiędzy jakością zastosowanej optyki i ogólnymi gabarytami aparatu. Dodatkowo dochodzi kwestia finansowa – niestety miniaturyzacja ma swoją cenę, zwłasza w dziedzinie optyki. Jeszcze kilka lat temu, superzoomy oferowały jakość obrazu często znacznie gorszą od aparatów kompaktowych wyposażonych w "zwykłe" obiektywy. Na szczęście, dzięki dynamicznemu rozwojowi elektroniki (co pośrednio przełożyło się również na rozwój optyki) dzisiejsze superzoomy stają się coraz atrakcyjniejszym towarem, niejednokrotnie oferując obrazy dobrej lub wręcz bardzo dobrej jakości.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem