Cyfrowe dalmierzowce i kompakty z wymienną optyką jeszcze bliżej. Nowy system Micro Four Thirds.

Cyfrowe dalmierzowce i kompakty z wymienną optyką jeszcze bliżej. Nowy system Micro Four Thirds.

Porozumienie zawarte pomiędzy firmami Olympus Imaging Corporation i Matsushita Electric Industrial Co., Ltd, czyli Panasonic może przyczynić się do popularyzacji cyfrowych aparatów dalmierzowych z wymienną optyką, których przedstawicielem jest właściwie tylko Leica M8.


div align="justify">Nowy standard o nazwie Mikro Cztery Trzecie ma być rozwinięciem stworzonego przez Olympusa i stosowanego także w Panasonikach systemu Cztery Trzecie.

System Mikro Cztery Trzecie wprowadza kilka kluczowych zmian. Dzięki usunięciu lustra udało się zmniejszyć o połowę (z 40 mm na 20 mm) odległość między obiektywem a matrycą. Takie rozwiązanie ułatwi projektowanie obiektywów szerokokątnych oraz pozwoli na zmniejszenie zarówno rozmiaru aparatu, jak i optyki. Mniejsza odległość od matrycy to także większa ilość światła docierająca do sensora światłoczułego, o czym zdążyliśmy się przekonać w przypadku optyki systemu 4/3.Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem