Czym jest... fotogeniczność?

Czym jest... fotogeniczność?

Są Święta Bożego Narodzenia. Pewnie większość z Was spędza ten czas w rodzinnej atmosferze, która przeplata się z pysznym zapachem wigilijnej wieczerzy. Niektórzy jednak na święta wyjeżdżają w góry lub w inne ciekawe miejsca. Uważam, że miejsce jednak nie jest ważne, ważne jest to, żebyście byli w tym okresie szczęśliwi i znaleźli chwilę na refleksję nad tym, co było i nad tym, co może przynieść kolejny rok. Tak czy owak na pewno nie zapomnieliście o istnieniu aparatu. Fotografujecie zapewne swoich bliskich lub krajobrazy, które potrafią urzec. Dziś chciałabym poruszyć temat fotografii, ale nieco z innej perspektywy. Mam na myśli fotogeniczność...


Na pewno niejednokrotnie spotkaliście się z takim określenie jak fotogeniczność lub sami go używacie. Oznacza ono po prostu korzystny wygląd na zdjęciu, jednak zastanówmy się od czego on zależy? Pojęcie to dotyczy zazwyczaj ludzi, choć nie tylko, ale dziś zajmiemy się żywą i myślącą częścią populacji. Wiele osób ? najczęściej kobiet uważa, że są po prostu niefotogeniczne choć przeważnie bywa odwrotnie. Istnieje cytat, który łamię tezę o nie fotogeniczności: ?nie ma ludzi niefotogenicznych ? są tylko nieumiejętnie sfotografowani". To fakt, bardzo dużo zależy od fotografa, jednak nie wszystko. Nastrój, sytuacja, oświetlenie, ciśnienie atmosferyczne to tylko kilka czynników wpływających na ładny portret. Spójrzmy na ludzi mediów ? ładni, uśmiechnięci ? a jednak nie zawsze dobrze sfotografowani. Nie ważne jest czy matka natura obdarowała kogoś urodą bardziej lub mniej. Każdy z nas ma w sobie urok osobisty, który należy wydobyć. Także to z całą pewnością nie kwestia urody.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem