Złoto-niebieski Hasselblad - jaka cena?

Złoto-niebieski Hasselblad - jaka cena?

Aby uczcić 50-tą rocznicę produkowania aparatów fotograficznych, w 1991 roku Hasselblad stworzył specjalną edycję średnioformatowego aparatu na film światłoczuły oznaczonego 503 CX V-System - Aparat „Golden Blue” trafił do sklepów w limitowanej liczbie obejmującej zaledwie 700 sztuk na całym świecie. Fani tej marki mają od czasu do czasu możliwość nabycia używanego modelu.Ile kosztuje złoto-niebieski Hasselblad?

Aparat niedawno był dostępny w sklepie Park Cameras, który oferował go wraz z oryginalnym opakowaniem (które niestety nosi ślady starzenia - wszak ma już ponad 30 lat), filmem A12 obiektywem Planar CF 80 mm f/2.8, etui i paskiem do aparatu. Hasselblad Golden Blue 503 CX wyróżnia się z pewnością swoim wyglądem. Korpus zostały pokryty niebieską skórą i ma wykończenia z 24-karatowego złota. Tubus obiektywu pozostał czarny, jednakże zastosowano wykończenie z 24-karatowego złota, otaczające przednią soczewkę. Aparat ma indywidualny numer, wyróżniający go spośród limitowanej serii. Dołączony futerał ma także niebieski kolor, korespondujący z obudową aparatu. 
 
 
Zestaw, wraz z którym sprzedawano opisywany złoto-niebieski Hasselblad 503 CX V-System. / Źródło: Park Cameras
 
Aby stać się posiadaczem tego wyjątkowego aparatu, należało zapłacić nieco ponad 30 000 złotych. Jest to spora suma, ale nie odbiega od normy dla tego typu aparatu i kształtuje się podobnie do tego, jak wyglądała w 2003 roku. Nie ma dokładnych informacji o tym, w jakim stanie jest sprzęt, ale zdjęcia zaprezentowane przez sprzedawcę sugerują, że jest utrzymany w bardzo dobrej kondycji. 
 

 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem