Dylematy moralne

Dylematy moralne

Można by pomyśleć, że robienie zdjęć to sprawa wielce miła i nietrudna. Okazuje się, że nawet jako szeregowy fotograf można zetknąć się ze sprawami, wobec których człowiek nie wie, jak się zachować.


Kilka dni temu „Rzeczpospolita” podała wiadomość, że w USA, w stanie Nowy Meksyk, właściciele zakładu fotograficznego zostali ukarani grzywną za odmowę przyjęcia zlecenia. Odmowa dotyczyła dwóch kobiet, które zgłosiły się do fotografów, aby ci zrobili zdjęcia na ich ślubie. Prowadzące zakład małżeństwo odmówiło ze względu na przekonania religijne – są katolikami i nie akceptują małżeństw homoseksualnych.

Niedoszłe zleceniodawczynie jednak nie dały za wygraną, poczuły się potraktowane niewłaściwie i złożyły sprawę do sądu. Uznały, że doznały po prostu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Sąd przychylił się do ich skargi i nałożył na fotografów karę w wysokości 6,6 tys. dolarów.
Tak to wygląda w krótkim opisie. Oczywiście w obronę fotografów włączyły się organizacje katolickie, złożono apelację, sprawa nie jest zamknięta.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem