Film ze zdjęcia

Film ze zdjęcia

Na marginesie Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Film dokumentalny może mieć zaskakująco dużo wspólnego z fotografią. Wykorzystanie zdjęć w tworzeniu filmu ma nawet swoją nazwę – film ikonograficzny.


Kilka dni temu ogłoszono laureatów kolejnej, 48. już edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Jak wiadomo, najwięcej laurów odebrali na nim Polacy, jednak wśród nagrodzonych znalazł się Rosjanin, Siergiej Łożnica. Jego film pt. Predstavlenye, uhonorowany nagrodą w najważniejszej kategorii festiwalowej – za najlepszy  pełnometrażowy film dokumentalny, składa się wyłącznie z fragmentów radzieckich kronik filmowych z lat 60. i 70. Reżyser nie dodał żadnych materiałów własnych czy współczesnych, jego praca polegała na wyborze i odpowiednim zmontowani materiałów archiwalnych.

 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem