Fotografia w podczerwieni zmienia krajobraz Paryża w surrealistyczne ujęcia

Fotografia w podczerwieni zmienia krajobraz Paryża w surrealistyczne ujęcia

Paryż i ogrody Wersalu to raczej mało oryginalne tematy w fotografii - Jednakże pochodzący z Kanady John Kosmopoulos ujął je z nowej perspektywy, dzięki wykorzystaniu fotografii w podczerwieni. Zdjęcia są częścią jego serii, którą realizuje w trakcie podróży po całym świecie. Odmienna kolorystyka Paryża sprawia, że miasto na zdjęciach tego fotografa wygląda w surrealistyczny sposób.


Fotografia w podczerwieni pomaga odkryć to co nieznane w znanych rzeczach

Od wieży Eiffla, przez Łuk Triumfalny po wypielęgnowane ogrody Wersalu, każda scena jest znajoma, ale jednak nie do poznania. Rzeczywiste miejsca łączą się w onirycznym klimacie, który wprowadza obrazowanie w podczerwieni. Widz ma okazję zobaczyć je w dwojaki sposób - jako dobrze rozpoznawalne atrakcje turystyczne i subiektywne wizje. 
 
Kanadyjski fotograf poszukuje poprzez swoją fotografię tego co niezwykłe w zwyczajnych rzeczach. Jest zafascynowany relacją pomiędzy fotografem a widzami oraz tym, jak artysta może wywierać emocjonalny wpływ na oglądających zdjęcia. I chociaż wszyscy zdają sobie sprawę, że wieża Eiffla jest imponującą budowlą, to jednak przekształcenie bujnej zieleni w liście wyglądające jak wata cukrowa sprawia, że zdjęcia zupełnie inaczej zaczynają oddziaływać na widzów. Przypominają o tym, że nawet najmniejsze zmiany w tym co znane, może wywołać zupełnie nowe doznania. 
 

fotografia w podczerwieni

fot. John Kosmopoulos


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem