Historia paparazzi - początki

Historia paparazzi - początki

O sławie tego terminu, jak i o działalności fotografów określanych mianem paparazzich, słyszeli chyba wszyscy. Historia samego pojęcia sięga 50 lat wstecz do Włoch - kraju, który ówcześnie stopniowo poddawał się masowej industrializacji. Jak zauważa Pier Paolo Pasolini, społeczność włoska tamtych czasów zajęta była wyłącznie pobłażaniem własnemu egocentryzmowi, zatapiając tożsamość narodową w coraz to głębiej sięgającym otępieniu i agresji, które okazywały się doskonałym narzędziem do pomnażania majątków.


W roku 1960 Federico Fellini unieśmiertelnił amatorów rejestrowania cudzej intymności w szeroko znanym La Dolce Vita (Słodkie życie), którego głownym bohaterem jest Marcello – dziennikarz prasowy, odpowiedzialny za rubrykę plotek w rzymskiej gazecie. Marcello życie spędza obracając się w towarzystwie bogaczy oraz podziwianych przez ogół gwiazd showbiznesu. Archetyp natrętnego fotografa ukazał Fellini poprzez wprowadzenie Paparazzo, "artysty" współpracującego z dziennikarzem.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem