Kolejny rok w fotografii

Kolejny rok w fotografii

Czy 2008 będzie się różnił czymś od 2007? Jakich zmian można by sobie życzyć? Czym 2007 zasłużył się w historii, a może należy o nim szybko zapomnieć? Czy jest co podsumowywać?


Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań. Ale tak jak w sporcie można łatwo zrobić bilans sukcesów i porażek, w ekonomii – zysków i strat, tak w sztuce jest to dość trudne. Po pierwsze dlatego, że działalność artystyczna jest trudna do jednoznacznej oceny – nie da się jej zmierzyć, zważyć i powiedzieć, że tyle przybyło, tu się poprawiło. Po drugie pojęcie sztuki (dotyczy to także fotografii) jest coraz bardziej pojemne, coraz trudniej jest ocenić, co jest sztuką, a co nie. Fotografia stała się jednym z najłatwiej dostępnych, najpowszechniej używanych mediów – co w konsekwencji owocuje milionami zdjęć, prezentowanych nie tylko w internecie, ale w knajpach czy mniejszych galeriach – co także w jakiś sposób amatorskie prace włącza w „obieg sztuki”.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem