Kompozycja w fotografii krajobrazu, cz.1 - Podstawy

Kompozycja w fotografii krajobrazu, cz.1 - Podstawy

Kompozycja jest niezwykle istotnym etapem tworzenia zdjęcia – od znajomości jej reguł (stosowania się do nich bądź świadomego ich łamania) zależy powodzenie każdej fotografii. Pomimo swej niebagatelnej roli, często jest marginalizowana i uznawana za zbiór sztywnych, martwych zasad. O tym, że jest to fałszywe mniemanie, a znajomość teorii pomaga w prawdziwie twórczym procesie, dowiecie się z poradnika „Kompozycja w fotografii krajobrazu”. W pierwszej części tego cyklu zajmiemy się elementarnymi jej prawami.
Zasada trójpodziału


Oglądając dzieła mistrzów fotografii doświadczamy uczucia pełni. Ich obrazy są skończone, a ta zamknięta całość zawsze jest spójna i harmonijna. Decyduje o tym głównie stosowanie przez nich zasad kompozycji. Słowo to pochodzi od łacińskiego wyrazu compositio i oznacza "połączenie". Oczywiście w interesującym nas kontekście chodzi o połączenie elementów składowych obrazu w jednolitą całość.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem