Sarah Martinet – fotografka krajobrazu, której specjalnością są długie ekspozycje

Sarah Martinet – fotografka krajobrazu, której specjalnością są długie ekspozycje

Sarah Martinet to francuska fotografka krajobrazu, która wykonuje zdjęcia od 8 lat. Jej pasja pojawiła się nieco przypadkowo - poszukując fotografa ślubnego zwróciła uwagę na fakt, że fotografia to nie tylko obrazy umieszczane w albumach rodzinnych, ale również dzieła sztuki. Jej specjalizacją są obecnie długie ekspozycje.


Fotografia stanowi dla niej rodzaj psychoanalizy – pozwala zajrzeć w głąb siebie i jednocześnie poczuć się lepiej. Inspiracje odnajduje wszędzie dookoła, ale przede wszystkim oglądając cudze zdjęcia. Jej praca dzieli się na dwa etapy. Mniej więcej 60% czasu wypełnia fotografowanie, natomiast 40% edycja zdjęć. Jej zdaniem prezentacja surowych kadrów jest bezcelowa, gdyż takie obrazy są zbyt bezosobowe i niedoskonałe. Dodatkowo obróbka pozwala jej na nadanie zdjęciom osobistego charakteru i sprawia, że kadry stają się osobiste. Cieszy się więc pełnią możliwości formatu RAW. Zawsze jednak dba o wykonanie doskonałych ekspozycji, gdyż to oznacza dużo mniej czasu spędzonego przed ekranem, a więcej w terenie.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem