Znane z memów zdjęcie sprzedane za 500 000 USD

Znane z memów zdjęcie sprzedane za 500 000 USD

Do historii fotografii trafiają czasem zdjęcia, które niekoniecznie są wykonane przez profesjonalistów czy cechują się doskonałą kompozycją lub warsztatem - Stało się to widoczne w erze internetu i memów, kiedy całkiem czasem przypadkowe zdjęcia stają się memami i stają się znane przez ludzi na całym świecie. Nie inaczej było w przypadku słynnej fotografii, przedstawiającej dziewczynkę w demoniczny sposób spoglądającą w obiektyw podczas pożaru domu.


Zdjęcie-mem warte majątek

Zoe Roth miała 4 lata, gdy w 2005 roku została sfotografowana przed płonącym budynkiem. Od tego czasu zdjęcie stało się internetowym memem. Jak donosi The New York Times, zdjęcie zostało sprzedane za 500 000 USD (około 1 890 000 PLN) jako NFT. NFT oznacza oryginalne dobra cyfrowe, których weryfikacja autentyczności jest oparta o technologię blockchain. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem