Wspominamy astronautę Michaela Collinsa jego niezwykłym zdjęciem

Wspominamy astronautę Michaela Collinsa jego niezwykłym zdjęciem

W minionym tygodniu, w wieku 90 lat, zmarł wybitny astronauta NASA Michael Collins - Był uczestnikiem misji Gemini 10, w trakcie której jako pierwszy odbył dwa spacery kosmiczne. Przeszedł do historii głównie jako pilot modułu dowodzenia Apollo 11. Warto przy okazji wspomnienia tej ważnej dla kosmonautyki osoby przypomnieć niezwykłe zdjęcie, na którym widać ludzkość.


Wyjątkowe zdjęcie Michaela Collinsa

Podczas misji Apollo 11 pilot modułu dowodzenia Michael Collins przebywał na orbicie okołoksiężycowej, gdzie oczekiwał na Buzza Aldrina i Neila Armstronga, aż Ci powrócą z powierzchni Srebrnego Globu. Przez wielu ludzi był w czasie orbitowania nad Księżycem postrzegany jako najbardziej samotny człowiek w historii. On sam zupełnie nie postrzegał w ten sposób swojej sytuacji i bardziej troszczył się o swoich kolegów, lądujących na Księżycu. W istocie, jako jeden z nielicznych ludzi, miał szansę wykonać "zdjęcie całej ludzkości" (podobną szansę mieli inni też piloci modułów dowodzenia pozostałych misji Apollo).

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem