Kolorowe mikrofotografie ujawniają niezwykłe szczegóły pyłków, nasion i owoców

Kolorowe mikrofotografie ujawniają niezwykłe szczegóły pyłków, nasion i owoców

Rob Kesseler łączy w swoich pracach sztukę i naukę, przyglądając się w nich z naprawdę bliska szczegółom roślin, które zazwyczaj pozostają niewidoczne - Aby wykonać swoje niezwykłe mikrofotografie fotograf stosuje skaningowy mikroskop elektronowy (SEM). Uzyskane za jego pomocą obrazy starannie koloruje. Dzięki temu możliwe jest jeszcze lepsze poznanie nieprawdopodobnych szczegółów elementów roślin.


Rob Kesseler jest profesorem w University of Arts w Londynie i pasjonatem mikrofotografii. Jego obecna praktyka twórcza opiera się na wspólnym mianowniku nauki i sztuki. Przed stworzeniem swoich mikrofotografii współpracował z botanikami z Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew, aby dowiedzieć się, jaki potencjał drzemie w mikrofotografiach roślin. 
 
mikrofotografia
 
fot. Rob Kesseler
 
mikrofotografia
 
fot. Rob Kesseler
 
Kesseler podkreśla, iż interdyscyplinarne podejście do twórczości bardzo dobrze odzwierciedla współczesną epokę. Autor podnosi materiały badawcze do rangi sztuki. Ich pokolorowanie i oderwanie od naukowego kontekstu sprawia, że miniaturowe części roślin zaczynają przypomnieć obce formy życia. Niezależnie od skojarzeń obrazy te są z pewnością hipnotyzujące. 
 
Poniżej możesz znaleźć wybrane mikrofotografie autorstwa Roba Kesselera. Więcej niebywałych zdjęć znajdziesz na jego stronie internetowej. 

Mikrofotografia ukazująca niezwykłe oblicza pyłków, nasion i maleńkich elementów roślin

mikrofotografia


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem